Jméno a příjmení:  Evžen Ge + vrána Sára.

Věk:  57 (ročník 1954) + 8 (ročník 2003).

Znamení:  Na znamení si ze zásady nehraju!!! + já taky ne!!!

Výška 169 cm, váha 60 kg, barva normální + výška 35 cm, váha 135 gramů, barva fialová.

Svobodný + svobodná, ale mám jednoročního Sama... a je móóc krásně žlutej.

Rodina:

Mám tři sourozence + moje rodina je všechno ptactvo v okolí. A taky v ZOO.

Rezidence:

Bydlím na Praze 7 + já mám svoje hnízdo na skříňce. A pak mám svoji poličku s medailema, šálou, plyšovou žížalou a dalšími vraními nezbytnostmi.

Zaměstnání, povolání:

Metodik sportů a správa budovy PTU + profesionální závodní vrána.

Web:  Není + my máme ptačí zprávy, ale o těch vám nekráknu.

Máš trenéra (a koho):

Nemám + no ... Evžen. Ale je pomalej a neumí lítat.

Klub:  SK Jizera + Maratonské vrány. To je snad jasný!

Jaký běžecký arzenál používáš:

Boty a oblečení. Všech značek, nedělám rozdíly + vrána nic nepotřebuje. Brka si načechrám sama. Jen v zimě lítám se šálou od Ivany Pilařové.

Která běžecká výbava (oblečení, obuv) tě v minulosti nejvíce zklamala, a na kterou nedáš dopustit:

Zklamání. Jedny Adidasy, které nikdy neběžely závod. Prostě nesedly. Naopak vzpomínám na svoje první boty (taky Adidasy), smiley které byly fantastické. Jinak bot, které mi sedly, bylo víc a všech možných značek.

Z oblečení mám oblíbené "samozahřívací" triko, to na podzim obléknu a na jaře sundám. No párkrát ho i vyperu. + já mám svý brka. A pak tu šálu. Vždyť ani pštros nenosí běžecký boty!!!

Kdy jsi začal s pravidelným běháním:

To je složitý. Běhal jsem asi od dvaceti, ale jen jako doplněk k horolezectví, vodě, cestování. Takže pravidelnější běhání až tak od roku 1998. + já neběhám. Já lítám. A to od roku 2004.

Tvé začátky v běžeckém sportu (kdo tě k běhání přivedl, co tě motivovalo):

V mládí jsem běhal Kunratickou (až dosud, 36 účastí) a Běchovice (asi 15x). A pak pár závodů pořádaných kamarády. První "velký" závod byl Pražský půlmaraton v roce 1999 a pak hned maraton. A za maratony jsem začal cestovat a byla to spousta bezva akcí. + mě k běhání dovedl Evžen. První maraton jsem letěla, když mi ještě ani nebyl rok. A byl to slavný Jungfrau maraton. Ten jsem vyhrála v kategorii plyšové ptactvo, a tak jsem začala lítat i další závody. Dosud (říjen 2011) mám za sebou 27 maratonů a všechny jsem v kategorii vyhrála!!! To nedokážou ani Keňani!!!

Předchozí sportovní kariéra:

Jeskyňaření, horolezectví, běžky, divoká voda a hlavně cestování. V posledních letech taky kolo. + jako profesionál jen lítám závody.

Současné další sportovní aktivity:

Kolo a běžky + krááá. Nic.

Největší sportovní úspěchy:

Na MR v raftech jsme byli někde kolem 20. místa. A loni jsem na 24 hodinovce na kole byl 21. s výkonem 426 km. Jo a letos jsem jako 63. v republice získal Worldloppet Gold Master.

Největší úspěchy v běžeckých závodech:

1. místo v kategorii na šestihodinovce a 4. místo v kategorii na 24 hodinovce. A pak pár beden na závodech kdysi (krosové 23 km). + všude jsem vyhrála!!! No jen ty plyšáky.

Největší sportovní zážitek:

To budou cestovatelské a těch je moc. Koukat z pětitisícového kopce na Everest, objet na kole Island, dojet sólo z Istanbulu do Prahy, projít prales v Kostarice... nejde porovnávat, který je největší. + když mě v Budějovicích oficiálně vyhlásili nejlepší vránou a dostala jsem flašku vína.

Tvůj nejtěžší závod:

Nevím, těžkých bylo dost a neurčím, který byl ten nejtěžší. + Alpin maraton. Byla jsem strašně promoklá a těžká.

Tvůj sportovní vzor:  Nemám + možná albatros.

Nejlepší osobní dosažené výkony:

Ty jsou v tabulkách. Ale v době, kdy mi to běhalo rychle, jsem neběhal na čas. Takže třeba na půlmaratonu mám rekord 1:43, ale krosovou 23 km jsem měl kolem 1:40. + VŽDYCKY jsem o zobák před Evženem!!! Jen s jednou výjimkou. Právě při rekordním maratonu jsem mu letěla nad hlavou.

Proč se věnuješ právě běhání:

Mám 170 metrů do Stromovky. Všechny ostatní sporty potřebují víc času. + já lítám. A co bych jako vrána měla dělat jinýho???

Jak dlouho se mu ještě hodláš věnovat:

Dokud bude držet zdraví + dokud bude držet plyš.

Co se ti na něm líbí či nelíbí:

Jde běhat všude a furt + jsem vraní jednička!!!

Co ti běhání dává a co ti bere:

Udržuji zdraví a kondici (pochopitelně i s ostatními aktivitami). Bere pochopitelně čas, ale je to lepší než sedět u televize. + jsem neznámější vrána. Ale už mám kvůli závodům splihlý a vyšisovaný brka, chci říci plyš.

Tvé nejoblíbenější závody:  Určitě Velká Kunratická + já jsem ráda všude.

Jak často a jak moc trénuješ:

Velmi nepravidelně. Někdy třeba i řadu dní po sobě a pak i delší pauzu. A délky jsou obdobné. + já netrénuju.

Něco z tajů tvé přípravy:

Kdo se seznámí s některými historkami z přípravy, tak nevěří, že vůbec běhám. + jé já to kráknu a nějaká vrána bude závodit taky.